Başvuru ve Değerlendirme İçin Koşullar

Başvuru ve Değerlendirme İçin Koşullar

Cevdet İnci Eğitim Vakfı, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilerin eğitim-öğrenimlerini sürdürmelerini sağlamak, böylece ülkemize yetenekli, çağdaş, ülke sever ve toplumuzun değerlerine saygılı bireyler kazandırmak amacıyla bütçesi dahilinde ilkokuldan üniversite seviyesine kadar burs imkanı sağlamaktadır. Burslu öğrencilerimiz, Vakfımız tarafından okullarının yöneticileri ve danışmanları ile birlikte sürekli izlenmektedir.

Vakfımız devlet okullarında örgün eğitim gören, başka yerden burs almayan, başarısı sürekli ve maddi imkanları kısıtlı öğrencilere eğitim bursu verebilmektedir.

Burs başvuruları her yıl  "15 Ağustos - 15 Eylül" tarihleri arasında kabul edilmektedir. 

Tüm kademelerden öğrenciler, aşağıda belirtilen koşulları taşımaları durumunda başvurularını "info@incivakfi.org" adresine yazılı iletmeleri beklenmektedir. Bu yolla başvuran adaylar ile gerekli bilgilendirmeleri yapmak adına vakfımız tarafından iletişime geçilecektir.  Belirtilen tarihler dışında burs başvurusu yapılması durumunda burs başvuruları bir sonraki başvuru döneminde dikkate alınır.

CEVDET İNCİ EĞİTİM VAKFI BURSU TEMEL KRİTERLERİ

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
  • TC Anayasası değerlerine bağlı olmak
  •  Her sınıfta tüm derslerden başarılı olmak ve başarı ortalaması olarak; yüz (100) üzerinden değerlendirme yapılması durumunda (75)’den, dört (4) üzerinden değerlendirme yapılması durumunda (3.0)’den aşağı olmamak
  • Bir başka kurum, kuruluş ya da kişiden burs almıyor olmak.

- YÜKSEKÖĞRENİM ÖĞRENCİLERİ İÇİN EK OLARAK - 

  • Örgün eğitim programlarında okuyor olmak
  • Sosyal sorumluluk projelerinde görev almak ve bunu belgelemek

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bülten’e abone olun vakfımız ile ilgili bilgilere haftalık ulaşın.